Projektování zahrad

Zpracujeme Vám projekt tak, aby potenciál prostoru budoucí zahrady byl v souladu s Vašimi představami o vysněné zahradě i v těch nejmenších detailech.

Rekonstrukce starých zahrad

Dosloužila Vaše zahrada a uvažujete o změně? Pomůžeme Vám vytvořit zahradu přesně takovou, jakou si představujete. Moderní, ekologickou, užitkovou... prostě ve Vašem stylu.
 

Realizace nových zahrad

Vytvoříme kousek přírody okolo Vašeho domu na základě projektu nebo Vašich představ a intuice, odborných vědomostí a zkušeností našeho GS teamu.  

Roubování ovocných stromů

Máte na zahradě strom, který neplodí, nebo jeho ovoce je nekvalitní? Naroubujeme Vám ho. V této oblasti zkoušíme každé jaro nové věci, Naše dovednosti a zkušenosti jsme připraveni využít pro Váš užitek

Péče o Vaši zahradu

Převezmeme od Vás plnou nebo dílčí péči o
zahradu tak, aby se stala nebo zůstala prostorem, kde se budete cítit dobře, kde budete chtít trávit volný čas a relaxovat.

Nerizikové kácení stromů

Splnil strom ve Vaší zahradě svoje poslání? S úctou jej odstraníme a zpracujeme ho pro Vaše potřeby nebo ekologicky zlikvidujeme.

Řez ovocných a okrasných dřevin

Aby byly zdravé a po dlouhá léta bohatě plodily, vyžadují ovocné stromy pravidelný řez. Důležité je však vhodné načasování i provedení.

Vytvořit a udržovat optimální tvar koruny je při pěstování ovocných dřevin velmi důležité. Ovšem řez vyvolává mnoho otázek a řada začínajících pěstitelů si neví rady, jak a kdy prořezávat. Je pravda, že každý druh stromu vyžaduje trochu jiný přístup a případně i načasování. V souladu s agrotechnickými lhůtami ošetříme Vaše stromy řezem, abychom využili jejich potenciál pro Váš užitek.. 

Zakládání trávníků a následná péče o něj

Travnatá plocha je součástí téměř každé zahrady. Chcete se těšit až zujete boty po dlouhém dni a projdete se bosí po hustém, něžně hebkém a příjemně vlhkém trávníku? Nebo cítit vůni lučních květin od jara do podzimu? Založíme a společně vypěstujeme trávník dle Vašeho přání. Položíme travní koberec, zasejeme trávník namíchaný přesně "na míru" nebo založíme luční trávník plný květů pro motýly, včely

Skalky a vřesoviště

Vybereme vhodné stanoviště, připravíme propustné podloží a na něm založíme skalku nebo vřesoviště.  

Výroba zahradních prvků z CORTENU

Upřímně, když jsem před pár lety poprvé viděl monstrum z tohoto materiálu, nechápal jsem, proč z toho bohatí Norové udělali celé dálniční odpočivadlo. Začal jsem se o rezatý plech zajímat a oblíbil jsem si ho. Kolega je machr na svařování a baví ho to. Jakmile se jen náznakem našim zákazníkům líbí cokoliv z Cortenové oceli a chtěli by to mít ve své zahradě, šel by hned do dílny řezat, ohýbat, svářet, brousit. No a já Vám to vždycky pěkně spočítám 😊

Vyvýšené záhony

Pěstovat rostliny ve vyvýšeném záhonu je fakt pohodlné, Některé jsou i ozdobou zahrady a dá se třeba zařídit, aby se do nich nedostal krtek. Postavíme Vám dřevěné, zděné nebo připravíme místo a sestavíme Vaše koupené. 

Mlatové plochy a cesty

V poslední době se o nich hodně mluví. nejeden zahradní architekt je zakomponuje do projektu. Možná je i v tom pro Vaši zahradu.... A my je umíme. Pár kilometrů už jsme jich položili a můžeme i u Vás 

Výsadby alejí


Stavba plotů a zdí

Kolem SVÉHO většina z nás chce, aby bylo na první pohled vidět, kde jsou hranice pozemku. Takže v lepším případě lehký nízký plůtek, pokud jste společenští a důvěřiví, nebo vysokou zeď s kamerami, pokud.... pokud ji zkrátka chcete. Takovou jsme ještě nestavěli, ale ploty z pletiva a běžné zdi ano.  

Opěrné zdi, gabiony a suché zídky


..... a ještě spoustu dalších věcí umíme

každý, kdo se dostal až sem musí nabýt dojmu, že se tu předvádí Brouk Pytlík. Není to tak docela pravda. Zahrada si vyžaduje mnoho řemesel a tak je potřeba aby GS team fungoval jako seřízený stroj. "To máte rýč, hrábě, lopatu, motorovou pilu, sekačku, dodávku, bagr, svářečku, zednickou lžíci, kosu, míchačku, počítač, biologie, ekonomie, účetnictví, psychologie....." my to ale milujeme